Raw food je náš životní styl, vítejte!

Přihlášení

Neobvyklé plody naší zahrady

Letos jsem si na svých zeleninových záhonech zahrála trochu na experimentátora. To je taková moje úchylka… Při nákupu biosemínek  jsem si objednala i kiwano a  mochyni dužnoplodou.

Jedná se o druhy, které se u nás moc nepěstují, ale já mám ráda výzvy :)

No a měla jsem úspěch, i když to zpočátku tak nevypadalo. Rostlinky jsem si předpěstovala doma a na záhoncích se krásně ujaly. Léto bylo krásné, takže liány kiwano i pnoucí se keříky mochyní rostly, radost pohledět. Brzy se začaly objevovat lampionky mochyní, tak jsem měla radost. Jen ty kiwana pořád nikde, i když liány obrůstaly všechno do všech stran, až se ztratily i cestičky kolem záhonů a moje divoká zahrádka byla divoká i přebujelá.

Mochyně začaly postupně i fialovět a tak jsem začala ochutnávat. Jen jsem jim nějak nemohla přijít na chuť. Později jsem se dočetla, že vlastně chutnají jako rajčata. Já mám ale radši rajčata.  A hlavně nemám ráda, když něco chutná jako něco jiného, protože ono to tak nikdy nechutná. Komukoliv jsem dala ochutnat, tak si nikdo nechtěl přidat:)

Takže můj verdikt nad mochyní dužnoplodou- plody jsou  krásné, dekorativní, ale ne moc dobré.

Kiwano jsem už chtěla začít likvidovat, když jsem objevila plody. Ony vlastně nejsou vůbec malé, jsou celkem velké, jen celá ta liána je poseta drobnými pichláčky, takže se na to nedá bez rukavic vůbec sáhnout. Tak jsem je zase tak často nekontrolovala. A najednou jsem našla dvě velké mísy plodů, takže asi dvacet kusů. Nedozrálých. Řekla jsem si, že hodit na kompost je můžu vždycky a vzala je domů, kde okamžitě začaly měnit barvu do oranžova. Měla jsem radost a těšila se na vlastní tropické ovoce. Pak jsem rozkrojila a ochutnala první a ostatní šly na kompost. :)

Takže se vracím k okurkám, cuketám, hrášku a dýním. Super jsou divoká rajčátka a ačokča.

Experimentům zdar, ale domácí plody jsou tutovka.

img_7325img_7327 img_7331

 

, , , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář