Raw food je náš životní styl, vítejte!

Přihlášení

Nová móda- sáčky ze záclon- ekorecyklace

Strhla se u nás lavina nadšení pro sáčky ze starých záclon!

Každou chvíli vymýšlíme, jak změnit to, co změnit můžeme a má to smysl. Co smysl nemá, je nakupování ovoce a zeleniny do jednorázových mikrotenových sáčků, které se pak rozkládají statisíce let. Dlouho jsem to řešila tím, že jsem sáčky nosila opakovaně v tašce, dokud se úplně nepotrhaly. Bohužel jejich kvalita je velmi špatná, takže to bylo na dva až tři nákupy. Pak jsem všechno brala bez sáčků a odmítala je i u pokladny, brzy mi je přestali nabízet.

V různých obchodech s ekologickými výrobky se dají koupit sáčky z biobavlny a podobně. To je velmi záslužné, nicméně nám se líbí zrecyklování materiálu, který by jinak skončil v popelnici.

Pak si Linda dala na FB do statusu, že  shání staré záclony a už to jelo. Ušití sáčku je snadné, dokonce jsem vychytala i stužku, která je taky recyklovaná ze zbytků z mé výtvarné dílny.   V obchodech se nikdo ničemu nediví a ani se neptá. A já doufám, že bude stále víc zboží, které se bude dát v záclonových sáčcích odnést. A to nejen v bezobalových obchodech, které máme dost z ruky.

Chraňme si naší planetu pro sebe i pro naše děti.

IMG_0013 IMG_9952 IMG_9998 IMG_9937

, , , , , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář