Raw food je náš životní styl, vítejte!

Přihlášení

Příběh naší zahrady- jedlý les

Zahrada mě pohltila- do slova a do písmene.

Léto přeje mému tvoření, všechno krásně roste, můžu sázet v červnu, v červenci i v srpnu a všechno krásně roste, skoro nic neuschne a jen občas něco sežere slimák.  Každou chvíli fotím, a pak se kochám, jak zahrada mění tvář a jak se to děje rychle. Je to super, bez focení bych si to asi ani neuvědomovala. Pak jsem z toho celá naměkko, jaký jsem tvůrce :)

Každé ráno jdu a trhám do pusy všechno, co se dá jíst. Kochám se každým novým kvítkem a zeleným lístečkem. Každý večer sklízím obilí :) To je jediná „nevýhoda“ slámového mulče, že Vám roste obilí. Ale zase je to mladé obilí a můžete si ho třeba odšťavnit :D Já to teda zatím nedělám, ale třeba začnu, až mi dojde špenát a  mangold. Ale vytrhávání jde lehce, pod slámou mám ekologickou netkanou fólii.

S tvorbou zahrady jsem si uvědomila jednu věc- potřebovala jsem silné uzemnění. Hodně jsem se vznášela a moje duchovní záliby byly povznášející asi až přespříliš. Dlouho jsem cítila velkou nerovnováhu a disharmonii a nevěděla jsem, jak to vyrovnat a pak přišel impuls se zahradou.  A já děkuji, protože zase je VŠECHNO V POŘÁDKU!!! :)

Jedlý les jsem si přála s několika stromy a keříky. Pavlína  z Ekozahrad navrhla doplnění s trvalkami a měsíčními jahůdkami. Ty mají velkou výhodu, že na ně můžete chodit celé léto. Stromky jsem si objednala na eshopu „Staré odrůdy“ a přišly mi nádherné velké, které všechny krásně zakořenily. Také jsem si objednala stromkové rybízy, které plodily už letos, což bylo velmi milé překvapení. A trvalky v jedlém lese kvetou celé léto. Vzhledem k tomu, že jsem je vysazovala postupně, tak ještě  bude nějakou dobu trvat, než se hezky rozrostou, ale už teď mi svými květy dělají velkou radost.

Březen- původní stav

IMG_2576  IMG_2421

Květen- stromy a keře zasazeny

IMG_3522  IMG_3521

Červen- zamulčováno a částečně osazeno trvalkami

IMG_4890 IMG_4898

Červenec+ srpen- rozrůstající se a kvetoucí trvalky tvoří krásný kout zahrady

IMG_5404 IMG_5380 IMG_5386IMG_5397

 

 

 

 

 

, , , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář