Raw food je náš životní styl, vítejte!

Přihlášení

Regenerace – článek

Pokud se Vám nedostalo do ruky zářijové číslo časopisu Regenerace, zde je článek, který jsem v něm měla možnost sdílet.

A od listopadového čísla budu mít v Regeneraci pravidelnou rubriku. Velmi si toho cením a třeba bude pro některé z Vás inspirací a přínosem. :)

IMG_3899 IMG_3905

Dovolte, abych se představila.  JSEM RADMILA.

Celý život jsem své  jméno zkracovala na Radka, bylo mi to vždy tak nějak bližší. Stále  více vnímám významy slov, které ve své mluvě ale i ve svých myšlenkách používám a přicházím na to, jak nádherné jméno mám. Je v něm láska, radost, milá, milování… Co všechno člověk může pochopit, když se začne na běžné věci dívat jiným způsobem a úhlem pohledu, který může vše obrátit naruby. A to se  stává. Myslíme si, že jsou věci neměnné a ony se změní lusknutím prstu. A tak se to mnohokrát v  mém životě stalo i mně.

Ve svém dětství a mládí jsem vždy hodně snila. Žila jsem ve svých pohádkách, abych nemusela vnímat realitu, která se od nich tolik lišila. Byla jsem princezna, žila v nádherných krajích plných slunce a vídala se z úžasnými bytostmi, které vyzařovaly lásku a hojnost všeho, nač jsem jen pomyslela. Létala jsem jako pták, cestovala časem, povídala si s moudrými vesmírnými obyvateli, kteří mi ukazovali kouzla. Ve svých snech jsem byla velmi štastná a věděla jsem, že můžu být kýmkoli budu chtít a že jsem bytost, která je úžasná a všemocná.

Narodila jsem se rodičům, kteří mne velmi milovali, mnoho mě naučili, dali mi do života ten nejlepší vklad, jaký jen mohli, ale také mi ukazovali velké kontrasty. Mé tělo na tyto zkušenosti odpovídalo nemocemi, kterými jsem volala po změnách. Dnes vím, že mé vyšší já mi dávalo najevo, kdy nejsem v souladu s láskou, která tu pro mne byla a je. Tehdy jsem jen chápala, že někam mířím a dnes si uvědomuji, jak moc mne to posouvalo a učilo.

I o svém partnerovi jsem dlouho snila, a když přišel, věděla jsem, že náhody nejsou. Přišel, protože jsem hledala svou spřízněnou duši. Začal mne učit věci, které jsem zapomněla, že mám hodnotu, že náš společný život bude přesně takový, jaký ho budeme chtít mít a že mohu dělat všechno, co nejvíce miluji. Naše dcery nám přinesly zářivé světlo a dokonalé štěstí. Velmi dlouhou dobu jsem si užívala mateřství v té nejkrásnější podobě. Každý den mé děti obohacovaly náš  život svou bezpodmínečnou láskou a moudrostí. Tehdy jsem si uvědomila, že ony jsou nad všechny školy světa.

Člověk si někdy myslí, že ho něco potká jakoby náhodou, nebo shodou okolností. Takto jsem zpočátku vnímala i mé onemocnění diabetem 1typu. Znovu to ale bylo volání těla po změně. A tak jsem začala nacházet nové přístupy ke zdraví, k jídlu, k životu. Potkala jsem se s čínskou medicínou, makrobiotikou, akupunkturou, aromaterapií…výčet by byl ještě dlouhý.  Každá zkušenost mi mnoho dala a pak jsem potkala živou stravu.

Setkání s raw food bylo jako zjevení. Přišlo ve chvíli, kdy jsem šla směrem, který jsem už v tu dobu vnímala jako sebezničující. Tak trochu jako v písni „Náhrobní kámen“, kdy se dívka rozdala, až jí nezbylo nic.  Byl to prvotní impulz, který mi nabídl směr mé životní cesty, velmi se lišící od těch předchozích. Ukázal mi, že boj s čímkoli, přináší stále jen boj, že nelze dávat lásku a nemilovat sám sebe, že nemohu zachraňovat všechny a ani svět, ale jen  sebe a teprve tehdy přijdou zázraky, protože svět bude takový, jaký si ho přeji mít. Stačí si jen uvědomit, že je kolem mnohem více důkazů o blahobytu, než neblahobytu, že je kolem nás tolik krásy, až oči přecházejí, že svět je tak nádherné místo k žití a uvědomění si toho všeho  mi dává každou vteřinu opojnou radostnou životní sílu.

Raw food je dokonalost. Přináší zdraví, energii, radost a lahodnost. Zjistíte, jak doopravdy chutnají opravdové potraviny. Očistíte se od nánosů, které způsobují fyzickou i psychickou nerovnováhu. Začnete se zajímat o sebe a své tělo, které se pro Vás stane chrámem, který si budete chtít hýčkat a proto mu budete dopřávat to nejlepší, co jen lze. Začnete vzkvétat a vše začnete vnímat radostněji a laskavěji. Můj život je bohatší o mnoho barev, chutí, vůní. Ale také o krásné lidi, kteří mi do něj díky raw food vstoupili.  Uvědomila jsem si, že vše mám ve svých rukou. Mohu všechno, co jen chci. Nikdy není pozdě udělat změnu, stačí krůček po krůčku. Jsme tu proto, abychom byli šťastní a abychom milovali. Tak to dělejme, začít můžeme třeba  teď. Naše myšlenky tvoří náš život a splnění naši snů je možné, proto je sníme.  Má fantazie  byla plná  krásných princezen, kterým jsem  malovala pohádkové šaty. Dvě úžasné (dnes už dospělé) princezny mám doma a ve svém ateliéru tvořím šaty jako z Popelčiných oříšků. Jsem v těch chvílích vždy v jiných dimenzích, přestávám vnímat čas i prostor, v mé hlavě jsou jen barvy a krása tvoření. Zase se stávám dítětem, které může cokoli, třeba i létat a žít v pohádkových krajích.

Své dny nežiju na růžovém obláčku, jen si vybírám, kterým myšlenkám dám svou životní sílu a které nechám odejít, aniž bych jim věnovala pozornost. Vybrala jsem si být ve svém životě šťastná a takový život žiji a žít chci. Každý z nás si může zvolit a nikdy není nic tak beznadějné, aby se to nedalo změnit.

Raw food je moje volba. A velký posun k radosti. Prohloubila se tím moje láska k přírodě, zvířatům a rostlinám. Oceňuji každý den úžasné dary, které od matky Země dostáváme a často si jejich hojnost neuvědomujeme. Na mojí zahradě přibývají noví obyvatelé- ptáci, motýli. Každý den mě probouzí ptačí zpěv, který mi velmi často nahrazuje poslech hudby. Znovuobjevila jsem svou vášeň k pěstování. Mám svůj vlastní styl, stejně jako u všeho v mém životě,  o to je opojnější radost z vlastních výpěstků, které rostou bez velké námahy. Miluji ranní bosou chůzi orosenou trávou, kdy vnímáte jen ševelení stromů, bzukot včel a ptačí zpěv.

Jsem šťastná, že jsem objevila ve svém životě svobodu a nezávislost na mínění kohokoliv jiného. Už vím, že mé štěstí není podmíněno žádnými okolními vlivy. Své štěstí si tvořím  jen sama v sobě a nic a nikoho nemohu obviňovat ze svých pocitů. A s tímto uvědoměním přišla ta největší úleva a svoboda.

I na raw food existuje mnoho názorů, přesvědčení a dogmat, které si  mnohdy protiřečí. Je fajn získávat informace, každý z nás má však svou vlastní cestu, proto je skvělé naučit se poslouchat své tělo. Ono  je velmi moudré. To, co vyhovuje jednomu, může ublížit druhému a naopak. Stále více vnímám své pocity, které mi zrcadlí to, co je pro mne nejblahodárnější. Sobecky se starám o to, abych se cítila dobře, jak nejčastěji to jde. Nevšímám si věcí, které mi dobrý pocit nepřinášejí a neřeším věci, které jsou mimo mou vlastní realitu. I ta nejúžasnější nejzdravější strava mi nepřinese nic dobrého, pokud budu nešťastná, ve stresu a jíst budu s nechutí. Není v životě nic důležitějšího, než cítit se dobře. A proto se věnuji věcem, které mi přinášejí radost a u kterých jsem šťastná.

Mým životním krédem vždy bylo „všechno špatné je k něčemu dobré“. Dnes se na to dívám z trochu jiného úhlu a vnímám, že pokud mě potká něco, co nechci, je to impulz k uvědomění si toho, co si přeji. Vždy jsem měla své velké sny a cíle. A i díky raw food si je lépe uvědomuji a prociťuji. Věřím, že radostný životní postoj je to nejvíc, co můžeme mít, protože pak máme všechno. Je velká svoboda, uvědomit si, že nikdo a nic kolem nás se nemusí měnit a předělávat k našemu obrazu, aby se nám lépe žilo. Záleží jen na našem vnímání. Vše je tak, jak má.

 

foto: Zuzana Šlechtová

, , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář